אודות

קבוצת ההקמה היא קבוצה הולכת וגדלה של משפחות מאיזור השרון המבקשות ליצור מסגרת חינוכית חדשה עבור ילדיהם - מי בשל השקפת עולמו ומי בשל צורך ממשי של ילדיו.

 קבוצת ההקמה פועלת מאז מאי 2016 לפתיחת בית ספר דמוקרטי סאדברי בכפר סבא או באיזור השרון.

ממש לאחרונה נחתם מסמך הסדרה פדגוגית בין בתי ספר דמוקרטיים ואנתרופוסופיים לבין משרד החינוך. ההסדרה הזו בעצם מצביעה על כך שהמשרד מכיר בחינוך דמוקרטי ומעניק לו ממלכתיות. הרוחות הנושבות הן של תמיכה ועידוד של הקמות בתי ספר דמוקרטיים ברחבי הארץ. 
על מנת להשלים את התמונה יש לקבל את ההסכמה ושיתוף הפעולה של הרשות המקומית. אגף החינוך בעיריית כפר סבא כבר נתן את הסכמתו העקרונית להקמה וכעת פועלים לקראת הגשמה. 

הקבוצה נוסדה על ידי עדי רוטמן, טיה שלם ואיילת לאונוב. השלוש הכירו במסגרת קהילה של חינוך ביתי אשר השתייכו אליה וביקשו למצוא מענה לצורך עיקרי שבער אצל שלושתן - מקום קבוע ויציב בו יוכלו להתקיים מפגשים בין אישיים, מקום שחבריו ירגישו שייכות אליו ויוכלו להביא את עצמם לידי ביטוי ולהגשים את צו ליבם. 
דרך יוזמה להקמת מרכז לימוד למשפחות חינוך ביתי, אשר לא הצליחה לספק את הצרכים המלאים שהוגדרו, הגיעו המייסדות למודל סאדברי ובו נמצאו התשובות לכל השאלות. 

בית הספר סאדברי ואלי נוסד בשנת 1967 בבוסטון, מסצ'וסטס, על ידי דניאל וחנה גרינברג יחד עם קבוצת הורים אשר היה להם צורך בבית ספר חדשני ורלוונטי עבור ילדיהם.
למרות שעברו כבר חמישים שנה, מודל סאדברי הולך ונעשה רלוונטי יותר בשל היותו ורסטילי ומתפתח. למעשה, בשנים האחרונות חלה התפתחות תודעתית תרבותית המאפשרת ליותר ויותר אנשים לקבל את הרעיונות שמציע המודל ולאפשר לילדיהם את החופש הגלום בתוכו. 
בארץ הוקם בית הספר סאדברי הראשון בדרום הגולן כבר בשנת 1994 ולפני שלוש שנים קיבל הכרה רשמית ע"י משרד החינוך. מלבד בי"ס זה, קיימים (או בהקמה) מספר בתי ספר נוספים בירושלים, עמק האלה ובנימינה בתהליכי הכרה שונים של משרד החינוך.
ניתן ללמוד לעומק על סאדברי בחוגי הבית שאנו מקיימים